Хмельничанин відсудив у сусідів кошти за затоплення квартири

  • Чоловік двічі подавав заяву в суд і все ж отримав компенсацію за залитя.

Хмельницький апеляційний суд ухвалив рішення, за яким сусіди, які затопили квартиру чоловіку, відшкодують майнову і моральну шкоду.

Деталі справи розповіли у пресслужбі ХАС.

За їхньою інформацією, торік 1 березня мешканцю багатоповерхівки у Хмельницькому сусіди зверху залили квартиру. Вода залила стелю й стіни помешкання чоловіка та спричинила коротке замикання.

Комісія ОСББ дійшла висновку, що причиною залиття є вихід з ладу шлангу, який з’єднує систему водопостачання та душову кабіну. Його, як йдеться в акті, встановлювали власники квартири

Проте сусіди, з вини яких сталося затоплення, підписувати документ відмовилися, як і відшкодовувати збитки, кажуть  в суді. А розмір шкоди, за висновком, склав 21 584 гривні.

Власник подав заяву до суду та просив стягнути із сусідів завдані матеріальні збитки та 10 000 гривень моральної шкоди. Проте суд у позові відмовив через нестачу доказів, адже члени комісії, як встановив суд, не є фахівцями у будівельно-технічній галузі.

Тоді чоловік подав апеляційну скаргу. Разом з тим до справи залучив експерта –  фахівця у будівельній галузі. Потерпілий зазначив, що у спорах про відшкодування збитків доводити відсутність збитків має той, хто її заподіяв. Натомість сусіди цей факт залиття не заперечували.

Апеляційний суд визнав, що рішення місцевого суду є справді незаконним.

Колегія суддів зауважила: акт про залиття квартири – це документ, що дійсно засвідчує факт події. До того ж чоловік  подав до суду висновок експерта,який підтвердив скоїне.

На думку суддів, власник квартири довів факт залиття, завдану шкоду і те, що сусіди не спростували своєї вини. Тому суд стягнув з сусідів зверху 21 584 гривні майнової та 3 000 гривень моральної шкоди на користь власника пошкодженої квартири.