Засуджений до 13 років за розбій на Шепетівщині, оскаржував вирок суду

Чоловік не визнав своєї провини та подав апеляцію.

У лютому цього року суд визнав винним 33-річного мешканця Рівненської області у розбої, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, поєднаного з проникненням у житло (ч. 4 ст. 187 КК України). За напад на пенсіонерку чоловіка ув’язнили на 13 років. Утім, він не визнав провини та подав апеляцію. Про це повідомили в пресслужбі Хмельницької обласної прокуратури.

«У грудні 2022 року в одному із сіл Шепетівського району троє чоловіків увірвалися до помешкання 80-річної жінки і пограбували її. Вони зв’язали старенькій руки та зав’язали хусткою очі. Щоб дізнатися де потерпіла зберігає гроші, засуджений спочатку побив стареньку, а потім взяв ножа та погрожував убити. Припинив лише після того як його спільники знайшли заощадження жінки, – розповіли в прокуратурі про обставини злочину. – Вони забрали в пенсіонерки понад 130 тисяч гривень, 200 євро та старенький телефон. Отримавши усе, що хотіли, обвинувачені залишили жінку лежати зв’язаною на підлозі та втекли. Лише під ранок, зумівши врешті-решт звільнитись, потерпіла викликала поліцію».

Суд першої інстанції призначив йому покарання у виді 13 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна. Чоловік не визнав провину та оскаржив вирок до апеляційного суду. Однак, апеляційний суд відхилив усі доводи сторони захисту та залишив рішення без змін.

До слова, двох спільників засудженого також позбавили волі – на 5 та 6 років з конфіскацією усього майна, окрім житла. Вони визнали вину та повернули пенсіонерці 90 тисяч гривень.