Як значно зменшити кількість пилу у квартирі: Топ-5 дієвих порад

Пил може швидко накопичуватися та викликати алергію, проблеми з диханням та загальний дискомфорт.  

Регулярно прибирайте

Пил накопичується з часом, тому дуже важливо не забувати про регулярне прибирання. Поверхні, включаючи меблі, полиці та електроніку, слід протирати щонайменше раз на тиждень. Серветки з мікрофібри або вологі ганчірки є ефективними інструментами, які допоможуть вам у цьому. Не слід забувати про важкодоступні місця. Наприклад, стельові вентилятори, світильники та вентиляційні отвори. До того ж потрібно пилососити килими, килимки та оббивку, щоб видалити частинки пилу.

Мінімізуйте безладдя

Безладдя не тільки робить квартиру неохайною, а й створює більше поверхонь, на яких осідає пил. Регулярно прибирайте житлові приміщення, позбавляйтеся від мотлоху і речей, що не використовуються. Різні предмети слід зберігати в закритих контейнерах або шафах, щоб на них не осідав пил.

Оптимізуйте циркуляцію повітря

Забезпечення хорошого провітрювання квартири шляхом відкривання вікон, а також використання вентиляторів або очищувачів повітря допомагає позбутися частинок пилу і запобігти їх осідання на поверхнях. Використання повітряних фільтрів у системі опалення, вентиляції та кондиціонування повітря може вловлювати пил та інші частинки, що містяться у повітрі. Регулярне очищення або заміна цих фільтрів покращать якість повітря.

Купуйте меблі, які менше схильні до накопичення пилу

Меблі зі складним дизайном або грубою текстурою можуть притягувати бруд. Перевагу слід надавати гладким поверхням, які легко чистити. Шкіряна або вінілова оббивка менш схильна притягувати і утримувати пил, ніж звичайна тканинна. Щоб полегшити процес збирання, подумайте про штори або жалюзі, які можна легко мити.

Утримуйте під'їзди у чистоті

Запобігати попаданню пилу в квартиру так само важливо, як і прибирати його. Розміщення килимків усередині та зовні вашого будинку буде допомагати затримувати пил та бруд від взуття. Слід заохочувати гостей знімати взуття перед входом до будинку. Регулярне підмітання або прибирання пилососом у під'їздах запобігатиме подальшому поширенню пилу в житловому приміщенні.