Виходить із номера тільки для репетицій: учасниці “Євробачення” погрожують убивством

Еден Голан, учасниці "Євробачення 2024" погрожують пропалестинські активісти. А біля головної сцени чергують наряди поліції через погрози теракту. 

Еден Голан, учасниця "Євробачення" від Ізраїлю, виступить сьогодні в півфіналі "Євробачення". І до неї прикута увага світових ЗМІ, адже 20-річна співачка отримує погрози від пропалестинських протестувальників. Під час репетиції Еден освистали, але сама вона каже, що її "не зламати". Про це пише Daily Mail.

Будучи учасницею "Євробачення" від Ізраїлю, Голан викликала гнів пропалестинських протестувальників, які вважають, що її слід було виключити з конкурсу, після того, як ЦАХАЛ розпочав операцію в Газі після терористичних атак ХАМАСу 7 жовтня. Хоча сім'я співачки не постраждала безпосередньо того дня, у неї багато друзів, які втратили близьких. Бойфренд однієї з її подруг був убитий на музичному фестивалі Nova, і цю подію вона вважає занадто болючою, щоб обговорювати її вільно. Але вона присвятила постраждалим свою конкурсну пісню.

Служба безпеки Ізраїлю навіть наказала Еден Голан залишатися в готельному номері та покидати його тільки для репетицій. Бо дівчина отримує сотні погроз. А коли вона репетирувала свій номер із піснею Hurricane у середу, то її освистали. Також з'явилися повідомлення, що терористи можуть атакувати головну сцену "Євробачення".

Однак вона не самотня й отримала підтримку від деяких із попередніх відомих учасників своєї країни.

Ізраїльтянка Дана Інтернешнл, яка стала першою трансгендерною переможницею "Євробачення" 1998 року, закликала ЛГБТ-спільноту засудити ХАМАС, а не Ізраїль, коли вона закликала "Звільнити Палестину — від ХАМАСу!" 

"Я прошу вас розплющити очі та серця й побачити правду, вийти за межі будь-якої пропаганди або однобокої оповіді, як це показано в соціальних мережах. Виберіть, щоб бачити ту сторону, яка поділяє ті самі цінності, що й ви", — сказала Еден своїм підписникам, зазначивши, що її не лякають погрози.

Галі Атарі, яка входила в групу "Молоко та мед", коли Ізраїль переміг 1979 року, вважає, що в Голан були б шанси на перемогу, якби це був якийсь інший рік.

"Увесь цей рік, із улюлюканням, жорстокими протестами — усе це дуже лякає, але Еден дуже добре з цим справляється", — зазначила вона.

Проте напруженість на "Євробаченні 2024" у Мальме, що у Швеції, дуже відчутна. Важкоозброєні поліцейські з автоматами патрулюють біля готелів, а камери, встановлені на дронах, стежитимуть за натовпом, який збереться на вулицях, щоб уболівати за учасників.