Склянка води на ніч: чи корисно це і коли краще пити

Щоб організм нормально функціонував, треба пити воду щодня. Протягом дня та під час сну людина втрачає воду через потовиділення, дихання тощо. Деякі обов'язково випивають склянку рідини перед сном, щоб залишатися зволоженим. Але чи корисно пити воду на ніч? 

Вода перед сном та перерваний цикл відпочинку

Через вживання великої кількості рідини на ніч підвищується кількість сечовипускань у цей час доби. Організм зменшує виробництво сечі вночі, щоб людина могла спати без перерви від семи до восьмої години. Якщо випити перед сном склянку або дві води, цей цикл може бути перерваний.

Поганий сон негативно позначається на самопочутті і навіть погіршить здоров'я серця. Зокрема, нестача сну впливає на розвиток:

  • підвищений рівень холестерину;
  • гіпертонії;
  • збільшення ваги.

Дослідження 2019 показало, що дорослі, які спали менше шостої години вночі, мали підвищений ризик розвитку інфаркту або інсульту. Але слід зазначити, що в циклі сну та сечовипускання важливу роль також відіграє вік людини. Це може бути пов'язане з розвитком захворювань, що впливають на функцію сечового міхура. Зокрема, доброякісна гіпертрофія передміхурової залози та цукровий діабет.

Склянка води на ніч: переваги

  1. Поліпшення настрою – по дослідженню Trusted Source 2014 року, дефіцит води може негативно вплинути на настрій, що також погано впливає цикл сну. У ході дослідження було досліджено 52 особи з великим та низьким обсягом вживання води. Ті, хто зазвичай п'є багато води, не були такими спокійними і не відчували стільки позитивних емоцій, навіть якщо вони не могли пити стільки води, скільки вони звикли. Вживаючі мало рідини показали збільшення позитивних емоцій, коли вони починали пити більше води.
  2. Детоксикація організму – питна вода значно покращує травлення. Особливо тепла вода покращує кровообіг, допомагає організму розщеплювати відходи та збільшує виділення поту. Через потовиділення людина втрачає деяку кількість рідини вночі, але це також видаляє токсини та очищають клітини шкіри.

Якщо ви відчуваєте біль чи спазм у шлунку, тепла вода перед сном забезпечить зволоження протягом нічного часу. Можна додавати у воду лимон, що надає рідині цікавого смаку, а також містить вітамін С. Така вода допомагає зміцнити імунну систему для боротьби з інфекцією. Однак, щоб не допустити переривання циклу сну та розвитку захворювань, слід випивати воду не пізніше двох годин до сну.