Вчені встановили, як яскраве освітлення впливає роботу серця

Світлова терапія може бути корисною перед операцією.

Американські експерти дійшли висновку, що яскраве освітлення позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи. Вчені Університету Колорадо вирішили перевірити, як світлова терапія впливає на роботу серця та кровоносних судин. 

Експеримент на лабораторних гризунах показав, що яскраве світло сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань та ушкодженню серцевої тканини. Після успішного випробування на мишах дослідники провели експеримент за участю здорових пацієнтів, повідомляє Cell Reports. 

Щодня протягом п'яти днів поспіль добровольці відчували на собі вплив освітлення яскравістю 10000 люксів. В результаті фахівці з'ясували, що даний вид терапії сприяє покращенню обміну речовин та зміцненню серця.  

Вчені пояснили феномен тим, що під впливом яскравого освітлення посилюється робота гена PER2. Саме цей ген відповідальний за регуляцію циркадних ритмів, зміцнення серцево-судинної системи та захист від захворювань серця та судин. Також було встановлено, що світлова терапія може бути корисною для пацієнтів, особливо за тиждень до операції.