«Рятувала» доньку від кримінальної відповідальності – у Хмельницькому шахраї ошукали літню жінку

Зазвичай у цій схемі зловмисники у телефонній розмові представляються лікарями чи правоохоронцями.

Поліція застерігає жителів області від телефонних шахраїв, які виманюють кошти нібито на порятунок ваших родичів. По легенді зловмисники представляються лікарями чи правоохоронцями, а потім розповідають вам про те, що необхідна термінова грошова допомога.

За інформацією пресслужби Хмельницького райуправління поліції, саме такий дзвінок отримала 66-річна жителька обласного центру. Жінці шахрай під час розмови представився правоохоронцем та розповів, що її донька вчинила аварію з потерпілим. Проте для того, щоб її не притягнули до кримінальної відповідальності, негайно потрібні гроші. Стурбована жінка переказала на вказаний рахунок 38 тисяч гривень, і лише згодом дізналася, що її ошукали.

Поліцейські наразі встановлюють усі обставини події, а також вкотре нагадують правила, які вам допоможуть не втрапити у тенета шахраїв. Отже:

  • попросіть людину, яка вам телефонує, назвати ім’я вашого родича, місто, де він живе, описати його зовнішність та відповісти на запитання особистого характеру;
  • уточніть, де саме зараз знаходиться рідна вам людина. Перетелефонуйте до установи і переконайтеся, чи це дійсно так;
  • спробуйте якнайшвидше зв’язатися з тим, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч, і спитати, що насправді трапилося.

Головне, радять правоохоронці, не піддаватися паніці, адже саме на це і розраховують зловмисники.