На Хмельницьку АЕС завезли перші партії ядерного палива Westinghouse

Для двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції доставили ядерне паливо американської компанії Westinghouse.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НАЕК "Енергоатом".

«Свіже ядерне паливо (СЯП) Westinghouse для двох енергоблоків ХАЕС з реакторами ВВЕР-1000 вже на майданчику станції. Відтепер всі вітчизняні атомні електростанції використовуватимуть американські тепловидільні збірки. Їх завантажать в реактори Хмельницької АЕС вже цього року – під час планово-попереджувальних ремонтів», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що дотепер два блоки ХАЕС працювали на російському паливі, закупленому ще до повномасштабного вторгнення. А після 24 лютого 2022 року Енергоатом повністю припинив співпрацю з країною-агресоркою.

В Енергоатомі додали, що провели низку технічних робіт і придбали необхідне обладнання, щоби всі українські атомні енергоблоки з реакторами ВВЕР-1000 та ВВЕР-440 працювали на ядерному паливі американської компанії Westinghouse.

Як повідомлялося, президент Енергоатома Петро Котін і президент та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман 17 грудня 2023 року підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС, що будуватиметься за технологією Westinghouse АР1000.