На Хмельниччині запустили міський обмін домашніми рослинами: як це працює

У Хмельницькому на базі освітньо-культурного та волонтерського простору Гончаренко центр запустили міську акцію з обміну домашніми рослинами. У такий спосіб організатори прагнуть популяризувати вирощування квітів та озеленення квартир серед містян.

За словами засновників ініціативи, участь в акції повністю безкоштовна, усі охочі можуть поділитися своєю рослиною з незнайомцями, отримавши натомість нового зеленого друга.

«Навіщо ця ініціатива? Аби популяризувати вирощування домашніх рослин та додати затишку в оселі містян. Хтось може урізноманітнити свою колекцію зелених друзів, а хтось — отримати безоплатно свою першу рослинку і зайнятися абсолютно новим хобі. Це можуть бути декоративні квіти, або, скажімо, помідори чи мандарини, які також цілком можливо виростити на підвіконні квартири», — зазначає директорка Гончаренко центру Вероніка Гоїк.

Акція стартувала 22 квітня та триватиме до 22 травня. Аби долучитися, всі охочі можуть завітати до Гончаренко центру Хмельницький за адресою вул. Свободи 18/2, поверх 4, офіс 45 та принести будь-яку кімнатну рослину на обмін. Поруч із вазоном організатори просять лишити невелику нотатку із назвою рослини та порадами щодо догляду.

На Хмельниччині запустили міський обмін домашніми рослинами: як це працює

В обмін на свій вазон чи паросток містяни можуть обрати для себе новий — серед тих, що вже принесли до освітнього центру. Якщо серед наявних рослин учаснику акції не сподобається жодна, можливість обміну зберігається: достатньо завітати до центру в будь-який інший день, дочекавшись «поповнення» на спеціальній полиці.

«Головна ідея — урізноманітнити свою колекцію та озеленити домівку без витрачання додаткових коштів. Ба більше, не обов’язково приносити дорослу рослину: паростки, що тільки-но пустили коріння, також чудово підійдуть. Адже для когось це може стати справжнім квестом: виростити рослинку буквально з нуля», — додають організатори.

Довідково

Гончаренко центр — найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту — надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього.