Хмельницькі архітектори стали переможцями архітектурного конкурсу на меморіал Героїв України

Три місяці тривав архітектурний конкурс, покликаний  створити проєкт  меморіального комплексу  у Львові. Днями  оголосили його переможців. Серед 27 проєктів, зокрема іноземних, перемогу здобула команда архітекторів з Хмельницького – Віктор Голубєв та Дмитро Райфшнайдер.

 

Проєкт передбачає зону поховань, сквер, музей, монумент невідомому воїну, каплицю та колумбарій – місце для захоронення урн з прахом. На монументі невідомому воїну розмістять імена, прізвища та фотографії зниклих безвісти. На місцях поховань будуть козацькі хрести з білого каменю, на яких буде місце для фотографії та імені з роками життя полеглого, місце для розміщення квітів та лампадок. Біля кожної з могил облаштують місця для сидіння уніфікованого дизайну.


«На передній частині комплексу біля вулиці Мечникова пропонуємо облаштувати площу із монументом невідомому воїну. Концепція нової площі полягає у зміненні осі міста на вісь історичну. Ця вісь направлена на північний схід та схід в усереднену точку, що поєднує координати боїв за Київ, Харків, Донецьк, Авдіївку, Дебальцеве, Іловайськ, Херсон та основний напрямок оборони України. Таке зміщення осі повинне привернути увагу до географічної єдності України та контрастувати зі структурою міста, врізаючись у неї»,– каже автор проєкту Дмитро Райфшнайдер.

На території залишать козацький хрест, створять альтернативну версію поховання для нехристиян та можливість дістатися до будь-якого місця поховання на кріслі колісному. Проєкт не є повним відображенням вигляду комплексу в майбутньому. Концепцію будуть удосконалювати члени дорачної ради – військові, родини загиблих та представники духовенства.


Зауважимо, що архітектор Дмитро Райфшнайдер знаний у Хмельницькому завдяки роботі над комплексом Urban Street, парком Молодіжним, сквером на перетині вулиць Шевченка і Свободи, привокзальною площею та площею Бандери.