Змінився графік магнітних бур на кінець травня: чи стане більше ударів

У середу, 8 травня, геомагнітне поле Землі знаходиться у стані відносного спокою. Сила магнітних бур не перевищує 3 балів. Однак вже 12 травня по Землі знову вдарить потужний шторм, що сягне К-індексу 4.

За даними сервісу Meteoagent, наступна потужна магнітна буря станеться 23 травня, повторення шторму можливе 26 та 31 травня.

Вас також зацікавить: Чому від негоди та магнітних бур болить голова: як діє на людину метеопатія

Що таке магнітні бурі та як вони виникають

Магнітні бурі – це короткочасні коливання магнітного поля Землі, які виникають через викиди сонячної речовини. Ці викиди, що називаються корональними викидами маси, летять у космос з величезною швидкістю і, досягаючи Землі, взаємодіють з її магнітосферою.

Існує декілька факторів, які впливають на інтенсивність і частоту магнітних бур:

  • Чим вища сонячна активність, тим більше ймовірність виникнення потужних корональних викидів маси, які можуть призвести до сильних магнітних бур.
  • Швидкий сонячний вітер, що летить у бік Землі, може викликати більш інтенсивні магнітні бурі.
  • Наша планета не завжди однаково розташована в магнітосфері. Коли вона знаходиться в її “захищеній” частині, вплив магнітної бурі може бути менш відчутним.

Вплив магнітних бур на людину може бути різним:

Люди, які метеозалежні, можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, слабкість, дратівливість, порушення сну, загострення хронічних захворювань.

У деяких випадках магнітні бурі можуть призвести до погіршення роботи серцево-судинної системи, стрибків артеріального тиску, загострення алергічних реакцій.

Важливо зазначити, що не всі люди відчувають вплив магнітних бур. Деякі люди не помічають жодних змін у своєму самопочутті.

Як захиститися від магнітних бур:

Потрібно спати достатню кількість годин, їсти здорову їжу, уникати стресів.

Варто збільшити фізичну активність: регулярні фізичні вправи допомагають покращити загальне самопочуття та підвищити стійкість до магнітних бур. 

Важливо! Якщо ви відчуваєте себе погано під час магнітної бурі, зверніться до лікаря.

Раніше науковці пояснили, що Сонце-зомбі одного разу може розірвати Землю.