Вчені заперечують шкоду червоного м’яса для здоров’я

Незважаючи на те, що низка досліджень пов'язує споживання червоного м'яса з хворобами серця, інсультом і раком, з'явилися нові дані, які спростовують цей закоренілий стереотип.

Вчені з охорони здоров'я з Вашингтонського університету ретельно вивчили десятиліття досліджень споживання червоного м'яса та його зв'язку з різними наслідками для здоров'я, запропонувавши новий спосіб оцінки ризиків для здоров'я.

Згідно з ним, існують слабкі докази того, що споживання необробленого червоного м'яса пов'язане з колоректальним раком, раком молочної залози, діабетом 2 типу та ішемічною хворобою серця, і взагалі не виявили жодного зв'язку між вживанням червоного м'яса та інсультом.

Вчені зі США критикують майже всі дослідження, в яких фігурувало червоне м'ясо, за їхніми даними, майже всі вони мають спостережний характер і не можуть переконливо виявити причинно-наслідковий зв'язок.

Більшість страждають від неточностей, Наприклад, можливо, м'ясоїди просто їдять менше овочів, більше курять чи менше займаються спортом? Більше того, багато хто з них заснований на словах самих учасників дослідження. Простий факт полягає в тому, що люди не можуть точно згадати, що вони їдять. І, нарешті, співвідношення ризику від споживання червоного м'яса в цих наукових статтях, часто невеликі, в середньому 15%.

За словами вчених доказів прямого ризику для судин або здоров'я від регулярного вживання м'яса дуже мало, аж до того, що ризику, ймовірно, немає, але небезпеку треба шукати в іншому.

«Є більше доказів ризику для здоров'я від вживання надто малої кількості овочів. Ваша дієта дійсно може надати вам ризик, якщо калорії від вживання м'яса витісняють калорії від рослинної їжі», – сказав невролог із Єльського університету Стівен Новелл.