В 11 громадах Хмельниччини перейменують майже пів сотні вулиць та провулків

Сьогодні, 9 липня, в обласній військовій адміністрації відбулося засідання робочої групи з деколонізації об’єктів, що містять маркери російської імперської політики. Провів її заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Білик.

Також участь в роботі взяли представники профільних підрозділів ОВА, члени робочої групи та експерти в сфері архівної справи, історії та топонімії Хмельниччини, в онлайн режимі були запрошені представники громад.

В 11 громадах Хмельниччини перейменують майже пів сотні вулиць та провулків

Громада на Шепетівщині дала зашкварну відписку стосовно причин не перейменовувати вулиці

Розпочинаючи засідання, Володимир Білик нагадав, що на виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та з метою остаточного завершення на території Хмельницької області процесу дерусифікації та деколонізації було створено робочу групу при облвійськадміністрації.

Свинне чи Андріївка: у громаді на Шепетівщині вирішують як перейменувати село Червоне

Також додав він, органи місцевого самоврядування мали до 25 квітня привести у відповідність до Закону об’єкти топонімії. З різних причин рішення в громадах не прийняті, тому ці повноваження перейшли до обласної військової адміністрації.

Громада на Шепетівщині відмовилася декомунізувати вулицю Жовтневу

Відтак, в ході засідання робочої групи, шляхом відкритого обговорення та голосування, учасники підтримали перейменування 48 вулиць та провулків в 11 громадах. Невдовзі оновлені назви вулиць носитимуть імена Героїв України, визначних постатей краю, а також нагадуватимуть про символи гордості та незламності українського народу.

Джерело: denzadnem.com.ua