У соцмережах й по телефону: двоє мешканців Кам’янеччини потрапили «на гачок» шахраїв

Джерело: ye.ua

Аферисти продовжують використовувати «класичні» схеми.

Двоє чоловіків з Кам’янець-Подільського району стали жертвами аферистів. Сумарно їх ошукали на 22 тисяч гривень. Про це повідомили у Кам’янець-Подільському районному управлінні поліції.

Один із випадків трапився з 44-річним кам’янчанином. Йому зателефонували з невідомого номеру і представилися працівником банку. Чоловіку сказали, що його рахунок опинився під загрозою й щоб його захистити, треба натиснути комбінацію цифр на своєму телефоні. Схвильований потерпілий, забувши про обачність, виконав умови псевдобанкіра, після чого з його рахунку зникло 16 з половиною тисяч гривень.

Ще один місцевий житель потрапив на гачок шахраїв у соцмережах, внаслідок чого втратив 6 тисяч гривень. Невідомі отримали доступ до акаунту його знайомого та написали потерпілому повідомлення з проханням позичити гроші. Чоловік, нічого не підозрюючи, одразу перерахував на вказаний шахраєм рахунок 6 тисяч гривень, але пізніше дізнався, що сторінку товариша зламали шахраї.

Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини цих подій. Громадян вкотре закликають бути обережними зі своїми коштами. Якщо вам телефонують із банку та просять назвати персональні дані, чи підтвердити операцію – кладіть слухавку, це можуть бути шахраї. У разі, якщо друг у месенджері просить позики, краще зателефонуйте та запитайте у нього особисто, чи дійсно він потребує допомоги. Пам’ятайте, шахраї не втомлюються вигадувати нові методи, аби збагатитися за чужий рахунок.