У Хмельницькобленерго повідомили, чи будуть ввечері відключати побутових споживачів

В ніч на 8 травня ворог випустив понад 50 ракет та 20 «шахедів» по енергетичній інфраструктурі у Львівській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Івано-Франківській областях.

«Це вже п’ятий масований ракетно-дроновий удар по об’єктам енергетики, починаючи з 22 березня», — зазначає НЕК «Укренерго».

Вночі рашисти завдали комбінованого удару ракетами різних типів та ударними БпЛА

Пошкоджень зазнали об’єкти генерації. Також російські «шахеди» пошкодили обладнання одного з об’єктів «Укренерго» в центральному регіоні. Споживачі в цьому регіоні заживлені резервними схемами.

Наразі на пошкоджених об’єктах працює ДСНС, тривають аварійно-відновлювальні роботи.

«Сьогодні ввечері з 18:00 до 23:00 можливе обмеження побутових та промислових споживачів по всій Україні. Обмеження будуть рівномірно розподілені по всім областям. Як саме будуть діяти графіки відключень в кожній області, буде оприлюднено на офіційних сторінках місцевих обленерго», — йшлося у повідомленні енергетичної компанії.

Причина — дефіцит електроенергії в енергосистемі. Він виник через нові пошкодження обладнання українських електростанцій, завдані російськими ударами.

«Сьогодні ввечері, якщо споживання збільшиться, нам доведеться вдатися до відключення споживачів, як останнього інструменту для збалансування енергосистеми. До цього треба бути готовими, але цього можна спробувати уникнути, якщо ощадливо споживати електроенергію, особливо в години найбільшого споживання, це приблизно з 19:00 до 22:00», — розповів в ефірі «Радіо Свобода» голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Зараз дефіцит вдається перекривати завдяки імпорту електроенергії та аварійній допомозі з країн Європи.

Пізніше АТ «Хмельницькобленерго» опублікувало роз’яснення щодо відключень. Відтак, наголошує:

«Будь ласка, застосуйте режим ощадливого споживання електроенергії! Енергетики закликають споживачів використовувати електроенергію ощадливо, особливо в періоди пікових навантажень: з 07:00 до 10:00 та з 18:00 до 23:00. Необхідно вимкнути зайві прилади та освітлення, енергоємні прилади використовувати виключно почергово. Для промисловості, з 18:00 до 23:00, буде застосовано Графік обмеження споживання електричної потужності. Наголошуємо: цей графік не розповсюджується на критичну інфраструктуру та побутових споживачів. У разі отримання розпоряджень від НЕК «Укренерго» щодо застосування графіків обмежень чи аварійних відключень для всіх споживачів — інформація оперативно висвітлюватиметься».