Трьох жителів Кам’янеччини шахраї ошукали на понад 30 тисяч гривень

Вони вкотре використали перевірені шахрайські схеми.

Поліцейські Кам’янець-Подільського райуправління поліції встановлюють обставини трьох випадків, пов’язаних із діями інтернет-шахраїв. Використовуючи давно перевірені схеми, аферисти ошукали жителів громади на понад 30 тисяч гривень. З відповідними заявами громадяни звернулися до правоохоронців, розповідають у пресслужбі відомства.

Так, 67-річна жителька Кам’янця-Подільського отримала дзвінок від працівника служби безпеки банку. Незнайомець під час телефонної розмови запропонував їй захистити власні кошти. Після згоди, жінка отримала смс-повідомлення з фішинговим посиланням. Натиснувши на нього вона втратила понад 15 тисяч гривень з власної банківської картки.

8 тисяч гривень втратила ще одна 26 –річна кам’янчанка. На одному із сайтів вона розмістила оголошення про продаж одягу. «Потенційний» покупець з’явився одразу: готовий придбати товар, проте для зручної та безпечної оплати надіслав жінці посилання. Вказавши свої персональні дані за отриманим посиланням, вона не дорахувалася власних грошей.

За схемою «ваш друг у біді» шахраї ошукали 26-річного кам’янчанина. Зловмисник зателефонував йому від імені постійного клієнта ресторану, у якому той працює. Не перевіряючи правдивість прохання, чоловік одразу перерахував на шахрайську картку 4 тисячі гривень. І лише згодом з’ясував, що знайомий насправді не просив у нього позики.

Тож правоохоронці вкотре закликають громадян не довіряти незнайомцям та перевіряти отриману інформацію.

«Коли друг телефонує з невідомого номера та просить позики – не поспішайте перераховувати гроші, адже це може бути шахрай. А у разі дзвінка з банку не вказуйте співрозмовнику персональну інформацію й не переходьте з невідомими посиланнями. Не дайте аферистам наживатись на ваших заощадженнях. Будьте обачними, бережіть себе та свої кошти», – застерігають в пресслужбі Кам’янець-Подільського райуправління поліції.