Незаконно рубали дуби та продавали: ДБР викрило злочинну групу на Шепетівщині

Серед фігурантів справи – керівник відділу одного із правоохоронних органів Шепетівського району.

На Хмельниччині правоохоронці викрили злочинну групу, яка незаконно рубала дуби. Як повідомляють в Державному бюро розслідувань, це завдало державі збитків на понад мільйон гривень.

Як зазначають в ДБР, до складу угрупування входило близько десяти людей, серед яких керівник відділу одного із правоохоронних органів Шепетівського району, його брат, двоє дійсних та один колишній працівник комунального підприємства, яке займається лісозаготівлею.

«З січня 2024 року члени групи незаконно вирубували деревину для подальшого продажу, а правоохоронець забезпечував їм прикриття під час рубок та перевезення дерев. В основному фігуранти рубали дуби, серед яких були й столітні дерева. За попередніми даними, знищено понад півсотні цінних дерев, що завдало збитків на 1,3 мільйона гривень», – розповіли деталі справи в ДБР.

Додають, що правоохоронцю та іншим фігурантам повідомлено про підозру у незаконній порубці дерев у лісах, вчинених повторно, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (частина 4 статті 246 Кримінального кодексу України).

«Правоохоронцю також повідомлено про підозру в пособництві до вказаного злочину, а також в зловживанні службовим становищем», – зазначають в Державному бюро розслідувань.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.