На Шепетівщині відкрили кримінальне провадження на браконьєра, який ловив рибу сітками

Він завдав збитків природі майже на 150 тисяч гривень.

В Ізяславі на річці Горинь виявили браконьєра. Він ловив рибу за допомогою 9 сіток, загальна протяжність яких складала близько 400 метрів. Про це повідомили у секторі комунікацій поліції Хмельницької області.

Як з’ясувалося, незаконною ловлею займався 34-річний місцевий житель. За словами правоохоронців, браконьєра помітили, коли той витягав сітки з уловом.

У такий спосіб він виловив близько 80 рибин. Сума завданих збитків навколишньому середовищу – майже 150 тисяч гривень. І сітки, і рибу у чоловіка вилучили. На нього відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці нагадують, що зараз на території України діє нерестова заборона. Риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Натомість риболовля за допомогою сіток та суден суворо заборонена. За це передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.