Медики винайшли унікальний спосіб відновлення серця після інфаркту

Пластир ефективності не поступається клітинної терапії.

Вченими створено унікальний пластир, який покликаний допомогти у відновленні серця після інфаркту. Відповідна робота проводилася фахівцями із США, які представляють Університет штату Північна Кароліна. 

Серцево-судинні проблеми залишаються однією з ключових причин смерті у всьому світі. Переважна кількість пацієнтів страждають від ішемії серця, коли артерія, що забезпечує орган, виявляється частково або навіть повністю заблокована. У випадку, якщо явище тривале, тканини серця стикаються з дефіцитом кисню, що загрожує їх смертю або інфарктом міокарда. В рамках нової роботи її авторами створювалася накладка із використанням клітинної матриці. Останню вдалося отримати із міокарда свиню. Також були задіяні створені штучним шляхом стромальні клітини. 

Випробування із залученням мишей та свиней продемонстрували, що такий пластир за ефективністю не поступається клітинній терапії. У той же час перед пересадкою або проведенням операції зберігання зазначеної латки куди простіше та дешевше. Заморожування пластиру виконувалося різні терміни, до 28-дневного періоду, але своїх властивостей він у своїй не втрачав.