Медики назвали несподівані симптоми раку легень

Онкологію можна розпізнати без походів до лікарні та аналізів, заявляють медики.

З розвитком хвороба залишає «пізнавальні знаки». Вміння трактувати сигнали організму врятують життя. Адже своєчасне виявлення онкології збільшує шанси успішного лікування. Згідно зі статистикою, на останній стадії ймовірність смерті наближається до 100%. При своєчасній діагностиці не досягає 20%. Лікар назвав несподівані симптоми раку легень, щоб люди самостійно орієнтувалися у ситуації та зверталися до клініки за наявності підозр.

Задишка свідчить не лише про погану роботу серця, надмірне фізичне навантаження, а й про онкологію. Коли дихальна система пошкоджена, людина втрачає здатність нормально вдихати та видихати повітря. Якщо проблема триває довше трьох тижнів, ймовірність раку легень збільшується.

Хриплий голос не завжди свідчить про застуду. Іноді в такий спосіб організм попереджає необхідність лікування. На початковій стадії з раком легень успішно борються. Результат лікування залежить від розташування пухлини. Якщо злоякісна пухлина у центрі дихальної системи, то впоратися із хворобою буде складніше.

Знизять ризик недуги відмова від куріння та спорт. Біг тренує дихання. Тому аеробні вправи захистять легені від раку. Збільшують ймовірність онкології шкідливі звички, викиди авто та заводів. Рак легень частіше діагностують у мешканців промислових центрів. Тому при задишці та хрипкому голосі, бажано сходити до лікаря. Більше проблема стосується курців, які мешкають у мегаполісах. У великих містах багато машин та заводів, які забруднюють довкілля.

Як би там не було, проте лікарі все ж рекомендують регулярно проходити обстеження, щоб при виявленні онкології відразу ж приступити до лікування.