Лікар назвав спосіб швидше засинати та бачити більше снів

Під час сну в прохолоді краще виробляється мелатонін, що уповільнює старіння

Британський лікар Каран Радж назвав спосіб міцніше спати та бачити більше снів – для цього потрібно підтримувати у спальні прохолодну температуру. 

За словами Раджа, у прохолоді краще виробляється мелатонін, який відповідає не тільки за якість сну, а й вважається гормоном, що уповільнює процес старіння. Щоб заснути, організму необхідно знизити температуру тіла, а в прохолодній кімнаті це відбувається природним чином, і людина швидше засинає та спить міцніше, додав він.

Ще одна перевага сну в холоді – сновидіння, каже лікар. Оскільки мозку не доводиться витрачати час та зусилля на зниження температури тіла, він може розслабитися та поринути у глибокий сон.

«Сон у холодній кімнаті може покращити метаболізм. Існують дослідження, які показують, що вплив холоду може збільшити кількість бурого жиру, який виробляється стовбуровими клітинами», – зазначив Радж. 

Бурий жир допомагає регулювати рівень холестерину, глюкози у крові, він покращує чутливість до інсуліну, сказав лікар. 

Раніше американська лікарка Ребекка Роббінс, яка займається вивченням сну, розповіла про шкоду недосипання. За словами експерта, протягом дня мозок виробляє токсини, накопичення яких пов'язують із втратою когнітивних здібностей.