Кардіологи назвали найкращий вид кави для серця та судин

За словами кардіолога, відмовляти від улюбленого напою не слід людям із гіпертонією.

Пити каву можуть навіть те, хто має проблеми із серцево-судинною системою і навіть після перенесеного інфаркту. Сердечникам цей напій навіть корисний.

Проте вживання кави людям із хворобами серця має бути розумним та помірним. А звичка випивати чашку кави вранці навіть корисна – напій сприятливо впливає головний мозок.

Кофеїн допомагає покращити когнітивні здібності та позитивно впливає на судини. Він стимулює дихальні та судинно-рухові центри в довгастому мозку, підвищує працездатність, стимулює психічну діяльність і вкорочує час реакції.

Також кава допомагає впоратися зі стомлюваністю та сонливістю, покращує мікроциркуляцію, знижує рівень запалення в організмі, що може спровокувати розвиток атеросклерозу.

За словами кардіолога, відмовляти від улюбленого напою не слід людям із гіпертонією, ішемічними хворобами серця, аритміями та після перенесеного інфаркту.

Вона посилається на дослідження вчених, які перевірили дію кави на організм пацієнтів із такими захворюваннями.

Тривале спостереження показало, що регулярне вживання 1-2 чашок чорної кави без цукру та вершків має навіть позитивний вплив.

Регулярне вживання чорної кави без цукру знижує ризик розвитку цукрового діабету у пацієнтів із ішемічною хворобою серця. Це стосується і меленої кави, і розчинної.

При додаванні цукру, молока або вершків всі ці корисні якості для сердечників значно знижуються.

Також корисний для людей із захворюваннями серця чорний шоколад 70-90% вмісту какао-бобів. Один такий шматочок щодня благотворно впливає на обмін холестерину і тонус судин.