Фіналісти премії Global Teacher Prize Ukraine провели майстер-класи для освітян Хмельниччини
У Хмельницькому відбувся захід на тему «Навчання для життя: формування навичок 21 століття». Метою є обговорення важливих питань щодо розвитку освіти в містах, селах та країні в цілому, а також проведення майстеркласів від фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine.
Подію було реалізовано від «Освіторія» в рамках проєкту Global Teacher Prize Ukraine 2024, на який ще триває збір анкет. До заходу доєдналась Ольга Кшановська, в. о. директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради:
«Тішуся, що наша громада стала першою, де розпочався Освітур. Такі зустрічі важливі для освітян. Неформальне спілкування про важливе, про учительство, яке має велику відповідальність перед майбутнім поколінням! Обмін досвідом це надважливо для нас!», — прокоментувала Ольга.
Крім цього, на зустріч завітали вчителі та переможці національної премії Global Teacher Prize Ukraine минулих років. Наталія Зима, вчитель-методист, викладачка хімії, тренерка НУШ та фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 розповіла, що для неї премія — це ціннісна спільнота, яка дає підтримку, драйв та сміливість. А також поділилась власними враженнями від проведеного заходу:
«Це був мій дебютний Освітур. І вперше майстерка з вчителями Хмельницького. Чи я хвилювалась? Звісно. «Синдром самозванця» прокинувся і дуже активно заважав. Я не стала мудрувати і вирішила відверто розказати про свій досвід, про серйозне і не дуже, про освіту і дружбу, про сумне і веселе. Після майстеркласу я зрозуміла, що це був правильний вибір. Я не знаю, наскільки мені вдалось надихнути колег, але я отримала неймовірну кількість тепла, позитиву і натхнення», — розповідає Наталія.
Спікерка також висловила власну думку з приводу того, чи може один вчитель принести зміни.
«Здається, що вплив учителя обмежений класом, але насправді цей вплив поширюється «як кола по воді». І ми не завжди можемо спрогнозувати на кого пошириться наш вплив: на 5-му, 10-му чи 20-му колі», — доповнює фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2020.
Серед спікерів також була Оксана Ратушняк — вчителька математики, вчитель-методист, фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 та директорка комунальної установи Хмельницької міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників». Вона зазначила, що зустрічі педагогів є ключовим інструментом для розвитку освіти Хмельниччини, бо на них збираються креативні педагоги, які люблять дітей та вчителювання, постійно розвиваються та професійно зростають.
«Освітній тур, що завітав до Хмельницького, дав можливість педагогам обговорити нові ідеї та тенденції в освіті, усвідомити важливість концепції «навчання для життя» та визначитися з навичками та компетенціями, які є найбільш важливими для успішного функціонування у сучасному світі», — ділиться Оксана Ратушняк, — «Панельна дискусія, яку майстерно вела пані Надія, розпочалася з питання важливості професії вчителя. Впевнена, що один вчитель може мати значний вплив на регіон і навіть на країну загалом. Викладачі, які показують приклад лідерства, інновацій та відданості своїй роботі, можуть надихнути своїх учнів. Вони не тільки навчають предмету, але й передають цінності, такі як доброта, чесність, відповідальність та любов до навчання. Ці цінності можуть потім поширитися через їхніх учнів, створюючи позитивний ефект у суспільстві».
Зі слів Оксани, обговорення ключових складових концепції «навчання для життя» було дуже цікавим. Замість теоретичного підходу концепція фокусується на практичному використанні знань та включає навчання через проєкти та інші форми активного навчання. Таким чином, вони допомагають учням застосовувати свої знання в реальних ситуаціях. Педагоги ж на своїх заняттях повинні працювати над розвитком навичок, необхідних для життя, готувати учнів до успіху в динамічному та складному світі.
Під час обговорення учасники дискусії визначили найбільш важливі навички, які необхідні у сучасному світі. Серед них: здатність швидко адаптуватися до нових умов і бути відкритим до змін; здатність генерувати нові ідеї, підходити до проблем з творчого боку та знаходити нестандартні рішення; базові навички роботи з новими комп’ютерними технологіями та програмами.
«Щиро дякуємо ГС «Освіторія» за організацію Освітуру. Адже такі зустрічі мотивують та надихають до змін освітян України!», — підсумувала Оксана Ратушняк, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2017.
На заході було створено сприятливе середовище для обміну досвідом та інноваційними практиками між вчителями. Викладачі отримали нові знання та підняли важливі теми щодо освіти в країні.
Якщо ви знаєте видатного вчителя, чия праця варта нагороди, номінуйте його чи її на премію Global Teacher Prize Ukraine 2024 та подаруйте шанс отримати мільйон гривень та престижну відзнаку.
Global Teacher Prize Ukraine відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки України, генеральним медіапартнером традиційно виступає 1+1 media, інформаційним — платформа кіно та телебачення Київстар ТБ.
Інформаційна довідка
Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів-агентів освітніх змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію ініційовано у 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation, засновниками світової премії Global Teacher Prize.
«Освіторія» — неприбуткова громадська спілка, яка з 2013 року допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні. Засновник Global Teacher Prize Ukraine. Більше на сайті: https://osvitoria.org/
У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтесь до пресслужби ГС «Освіторія» за адресою: pr@osvitoria.org