Ендокринологи назвали 5 найпоширеніших міфів про діабет

Цукор не провокує виникнення цього ендокринного захворювання.

Пацієнти із цукровим діабетом часто чують різні міфи про своє захворювання. Лікарі-ендокринологи назвали 5 найпоширеніших із них.

Фахівці розвіяли міф про відсутність відмінностей між першим та другим типом діабету. Вони пояснили, що якщо в одній ситуації організм людини помилково бореться з клітинами, які виробляють інсулін, то в іншій він просто не використовує цей гормон як слід.

Згідно з другим міфом, усім людям з діабетом необхідно регулярно ставити інсулінові уколи. Насправді вони потрібні всім хворим з 1-м типом, і лише 30% з 2-им, тому що останній досить легко регулювати за допомогою пероральних препаратів.

Третій міф говорить, що при цукровому діабеті потрібно повністю виключити з раціону продукти, що містять вуглеводи. Лікарі-ендокринологи стверджують, що їх можна вживати лише в обмеженій кількості. Дані речовини містяться у всіх бобових, деяких крупах, картоплі та іншій їжі. Вони сприяють уповільненню травлення, чим допомагають регулювати рівень глюкози у крові.

Четвертим експерти назвали міф про те, що діабет викликає велику кількість цукру, що вживається. Проте вченими вже було проведено дослідження, завдяки яким вдалося з'ясувати цей продукт харчування, що не провокує виникнення ендокринного захворювання.

За п'ятим міфом, цукровий діабет це не серйозна хвороба. Однак медики відзначають: якщо не лікувати цю недугу, можна придбати безліч інших проблем зі здоров'ям.