ДПСС Хмельниччини сигналізує: квітнева погода посприяла ураженню плодових дерев хворобами

Погодні умови квітня надзвичайно сприятливі для поширення спор парші та ураженню ними плодових дерев. Поширення хвороби відбувається за температури повітря 7–22 °С, вітряних потоків та крапель дощу, що у квітні спостерігалося у Хмельницькій області.

«Хвороба уражує листки та плоди, на яких утворюються бурі плями розміром 2–13 мм. Сильно уражені листки передчасно засихають та обпадають, а плоди деформуються та розтріскуються. За вегетаційний період, залежно від температурних умов, розвивається 4–10 генерацій хвороби», — повідомляє Держпрожспоживслужба Хмельниччини..

Також на яблуні проходить розвиток борошнистої роси. Хвороба уражує листки та пагони. Збудник створює можливість масового поширення хвороби за теплої погоди з високою відносною вологістю повітря.

Захист плодових насаджень від парші та борошнистої роси слід проводити після цвітіння яблуні шляхом обприскування дозволеними фунгіцидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Надалі захист плодових дерев проводять, виходячи з погодних умов, сприйнятливості сорту та терміну захисної дії попереднього препарату.

«Заходи захисту слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години, суворо дотримуючись вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища, а також ст. 4 ЗУ «Про захист рослин» (суворе додержання регламентів застосування засобів захисту рослин; збереження корисної флори і фауни; недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин)», — зауважують у службі.

Не менше, як за дві доби, а при застосуванні засобів захисту рослин на медоносних рослинах — за три доби, про час та місце проведення обприскувань обов’язково попередити голів сільських і селищних рад, населення та пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 кілометрів від площ, які планується обробляти. На оброблених ділянках обов’язково виставити попереджуючі знаки.

Фото ілюстративне