Чому небезпечний дефіцит магнію – роз’яснення лікаря

Дефіцит магнію може призвести до остеопорозу та пародонтозу.

Для нормального функціонування організму потрібні різні мінерали. Зазвичай вони йдуть разом із їжею. Їх брак може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. 

Магній належить до так званих макроелементів. Дорослим чоловікам щодня потрібно близько 400 мг цих речовин, а дорослим – близько 320 мг. Це велика кількість у порівнянні з такими мікроелементами як йод та селен.

Близько 60% магнію в організмі міститься у кістках. За словами лікаря, його дефіцит може призвести до остеопорозу та пародонтозу. Інші запаси магнію перебувають у клітинах м'яких тканин, де виконують кілька важливих функцій одночасно. Дефіцит магнію може збільшити ризик багатьох захворювань, таких як діабет 2 типу, високий кров'яний тиск, ішемічна хвороба серця та інсульт.

Ранні симптоми дефіциту магнію включають:

  • м'язові судоми,
  • тремтіння,
  • судоми,
  • нудоту та блювоту,
  • втрату апетиту,
  • втома та слабкість.

Лікарі пояснюють, що хоча серйозний дефіцит магнію зустрічається рідко, проте зустрічається. За даними Національного інституту здоров'я, люди похилого віку, люди зі шлунково-кишковими захворюваннями, діабетом 2 типу та хронічні алкоголіки найбільш сприйнятливі до інфекції.

Дієтолог Еллі Грегг сказала, що здорове харчування зазвичай забезпечує організм достатньою кількістю магнію. Тридцять грамів сушеного мигдалю або півсклянки вареного шпинату забезпечують 20% добової норми для дорослої людини, що рекомендується, а два шматочки цільнозернового хліба забезпечують 12%.