Привид Поштової. Як парадний проєкт реконструкції в центрі Києва став пам’яткою нехлюйству
Серпень 2015 року, відкриття оновленої Поштової площі в центрі Києва. Віталій Кличко, якого кияни обрали міським головою після Революції гідності, кардинально відрізняється від зашкарублих попередників: він яскравий, демократичний і завжди серед людей. Ось і зараз, коли на святково вбраній Поштовій зібралися тисячі киян, серед них і мер, який то освіжається під струменями нового фонтана разом з дітьми, то допомагає грати оркестру.
Кличко під час відкриття нової пішохідної зони на Поштовій площі 30 серпня 2015 року.
Нарешті позаду кількарічна виснажлива реконструкція транспортної розв’язки біля Річкового вокзалу, де поєдналися велика транспортна артерія Набережного шосе, естакада від Володимирського узвозу, Боричів узвіз, власне набережна й історична Поштова. Повноцінний рух автотранспорту почався раніше, а от пішохідну зону здавали останньою. Тепер Поштова — прогулянкова, вільна від машин; сформована на плиті, що накриває транспортні артерії на нижньому рівні. Тут відкритий простір, заклади харчування, спуски до води, а головне — великий так званий сухий фонтан: безбар’єрний, у якому струмені води йдуть просто з площі, з підсвіткою. Саме такий, щоб одразу стати улюбленим місцем відпочинку киян теплої пори року.
Ще через два роки, у 2017-му, мер Кличко відкрив другу яскраву родзинку Поштової — на верхньому рівні пішохідної зони з’явилася скульптурна композиція з фігурками дітей, котрі символізують засновників Києва. Фотозона, водограй, намети з фастфудом — усе було ідеально. Але дуже недовго. Якщо ви прийдете на Поштову площу зараз, то побачите картину занепаду й руйнування.