Рятівники серцево-судинної системи: 5 овочів, які знижують рівень поганого холестерину
Харчування є одним із головних факторів, що впливає на здоров'я організму, а особливо на серцево-судинну систему. Зокрема, правильна дієта дозволяє знизити рівень поганого холестерину – небезпечного компонента, який закупорює кровоносні судини, призводить до кисневого голодування та інших проблем серця. Лікарі назвали 5 овочів, які допомагають тримати його на низькому рівні.
Брокколі
Брокколі багата на розчинну клітковину, що робить її чудовою стравою для боротьби з високим рівнем холестерину. У броколі є багато поживних речовин, вона також багата на сіру сполуку під назвою сульфорафан, яка допомагає знизити рівень жиру в клітинах. У травному тракті клітковина броколі пов'язується із жовчними кислотами, що полегшує нашому організму виведення холестерину. Вживання багатих клітковиною овочів також допоможе нам приборкати переїдання і, отже, знизити рівень жирів в організмі.
Капуста калі
Калій, клітковина, фолієва кислота і кальцій – це лише деякі з корисних для серця компонентів, які удосталь містяться в так званій кучерявій капусті. Цей продукт знижує рівень ліпопротеїнів низької щільності, що може звести до мінімуму ймовірність розвитку серцевих захворювань.
Кольорова капуста
У цвітній капусті багато рослинних стеролів, типу ліпідів, які заважають кишечнику поглинати холестерин. Сульфорафан, присутній у цвітній капусті, також допомагає знизити рівень холестерину в крові, що захищає наші артерії від накопичення жиру.
Редиска
Відмінним джерелом антоціанів, що знижують рівень поганого холестерину, є звичайна редиска. Багато мінералів, таких як кальцій і калій, а також антиоксидантів допоможе знизити високий кров'яний тиск і звести до мінімуму ризик розвитку серцевих захворювань. У редисці в 2,5 рази більше харчових волокон, ніж у яблуках, що допомагає цьому овочу бути поживним для організму.
Морква
Організм перетворює бета-каротин, що міститься в цьому овочі, на вітамін А, що в результаті впливає на рівень поганого холестерину в позитивний бік. Споживання моркви змінює екскрецію жовчних кислот, абсорбцію холестерину, що зрештою захищає наше серце.