Рукокрилі мешканці нацпарку «Подільські Товтри» запрошують на Марш Прибирання

Працівники Національного природного парку «Подільські Товтри» нагадують про прибирання. 27 липня, у суботу, чекають на волонтерів біля Дністра в с. Гораївка (орієнтир — біля садового кооперативу), неподалік рекреаційної ділянки «Давня Бакота». По завершенню прибирання на вас чекає приємний бонус — екскурсія еколого-освітньою стежкою «Водно-болотне угіддя “Бакотська затока».

«Рукокрилі мешканці нацпарку «Подільські Товтри» запрошують на Марш Прибирання. Хто саме? Розповідаємо», — йдеться у дописі UAnimals.

Підковик малий

Цей звір і справді малий, його вага — від 5 до 9 грамів, а довжина тіла — від 35 до 47 міліметрів.

В Україні малого підковика можна зустріти в Карпатському регіоні, на Поділлі та в Криму, і часто в одних і тих же самих сховищах в усі пори року. Це осілий вид, сезонні пересування якого становлять від 10 до 15 кілометрів. Зі схованок вилітає з настанням сутінок, через 20–25 хвилин після заходу сонця. Тож під час прибирання ви його не побачите, але чиста від сміття територія буде для тварини приємним сюрпризом.

Вечірниця руда

Цей вид кажанів буде трохи більшим за попередній: вага — від 17 до 42 грамів, довжина тіла — від 60 до 85 міліметрів. А розмах крил може сягати 40 сантиметрів!

На відміну від малого підковика, вечірниця руда — дальній мігрант і починає відлітати на зимівлю у кінці серпня. Максимальна відома дальність міграції цих тварин — 1 500 кілометрів!

Нічниця велика

Ця тварина справді велика і є найбільшим за розмірами тіла видом кажанів європейської фауни. Нічниця велика вилітає на полювання пізно, тож її ви теж не зустрінете під час Маршу Прибирання. І спершу вони прямують до води, яку п’ють у польоті. Ви також не забувайте влітку пити більше води

Ці кажани є типово печерним видом та оселяються в різних типах як природних, так і штучних підземних порожнин.

Вухань звичайний

Це невеликий кажан із розмахом крил від 24 до 28 сантиметрів. Характерна відмінність — величезні за довжиною вуха, майже рівні довжині тіла.

Тварину можна назвати справжнім інтровертом, бо вухань звичайний веде переважно усамітнений спосіб життя. Влітку і восени формує материнські колонії, в яких живуть 15–20 кажанів.

Широковух європейський

Чисельність цього виду низька. У Нідерландах він вважається зниклим, у Бельгії та Німеччині має статус CR — вид на межі зникнення. Віднесення видів до цієї категорії означає, що їх стало мннше на 80 % протягом трьох поколінь. В Україні широковух європейський занесений до Червоної книги.

Причини зменшення чисельності: скорочення кормової бази, знищення старих дуплястих дерев і загальне зменшення кількості придатних сховищ.

Нічниця ставкова

Цей вид любить жити біля водойм і полює також над поверхнею води. Літати нічниці ставкові починають у віці 4–5 тижнів. А живуть, в середньому, до 10 років. Максимальна відома тривалість життя — 19,5 років.

Ці кажани знищують велику кількість комах-шкідників, а ще сприяють запиленню рослин. Однак, через людей — вирубку лісів і використання пестицидів — нічниць ставкоих стаж все мерше, що негативно впливає на навколишнє середовище.

«Ось такі мешканці з нетерпінням чекатимуть на вас у суботу, 27 липня, на прибиранні території нацпарку «Подільські Товтри». Приходьте і беріть із собою друзів — разом робити добрі справи простіше і веселіше!» — резюмуть у UAnimals.

Долучитися: https://t.me/community_uanimals_bot

Джерело: denzadnem.com.ua