Прокуратура оскаржує вирок екскерівниці Служби у справах дітей Хмельницької ОДА
Її визнали винною в отриманні 5 тисяч доларів та оштрафували.
Хмельницька обласна прокуратура оскаржує вирок Хмельницького міськрайонного суду, яким 18 квітня колишній очільниці Служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації призначено штраф за вимагання та одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Про це повідомили в пресслужбі відомства.
Мова йде про Ніну Магур, яку в липні 2021 року затримали після отримання 5 тисяч доларів. Вироком суду 18 квітня її визнали винною та призначили штраф – 68 тисяч гривень. Прокуратура ж вимагає призначити їй покарання у виді позбавлення волі. Санкція статті передбачає від 3 до 8 років ув’язнення.
Як йдеться у вироку Хмельницького міськрайонного суду, який оприлюднений у Єдиному державному реєстрі судових рішень, наприкінці 2020 року до начальниці Служби у справах дітей Хмельницької ОДА звернулась людина з приводу усиновлення здорової дитини та, отримавши консультацію щодо порядку та умов усиновлення, почала збирати необхідні документи.
Допитана в суді Ніна Магур розповіла, що в 11 лютого жінка прийшла з документами, та після перевірки документів вимогам законодавства та з`ясування, що у договорі оренди квартири вказана площа менша, ніж необхідна для можливості поселення у ній усиновленої дитини, порадила вирішити це питання. Також вказала, що в березні того року на прохання жінки в допомозі, телефонувала начальнику Служби у справах дітей Хмельницької міської ради та просила пояснити причини присутності власника житла під час обстеження житлово-побутових умов. Також з цього приводу телефонувала до працівників юридичного відділу Хмельницької міської ради та начальника відділу опіки та піклування Служби у справах дітей Хмельницької міської ради. «В подальшому, 07.07.2021 року після отримання інформації від ОСОБА_9 про те що вона з чоловіком були у Службі у справах дітей Хмельницької міської ради та отримали відомості про хлопчика на ім`я ОСОБА_10 , що знаходиться в КНП «Хмельницький обласний спеціалізований будинок дитини » телефонувала директору цього закладу – ОСОБА_11 та з`ясовувала стан здоров`я дитини. Під час зустрічі 13.07.2021 року ОСОБА_9 повідомила, що разом з чоловіком встановлювали контакт з вказаним хлопчиком та подякувавши положила конверт і пішла. Конверт з грошима вона поклала в сейф, потім в сумку, далі в стіл, який в подальшому був виявлений та вилучений працівниками поліції», – йдеться в вироку суду.
Водночас, жінка, яка хотіла всиновити дитину, в суді розповіла, що Ніна Магур, під час розмови однієї розмови сказала: «Нікому не вір…» і жестом долоні правої руки, показала п’ять пальців, чим, як вона зрозуміла – повідомила про необхідність надати їй неправомірну вигоду в сумі 5 000 доларів США, після чого вона звернулась в поліцію. В день передачі грошових коштів прийшла в кабінет до неї і сказала: «Дякую , як домовлялись» та поклала на стіл, за яким сиділа Ніна Магур, конверт з грошовими коштами.
Згодом ці гроші вилучили правоохоронці. А в вересні 2021 року Ніну Магур звільнили з посади. «Звільнити 16 вересня Магур Ніну Іванівну з посади начальника служби у справах дітей Хмельницької облдержадміністрації у зв’язку з виходом на пенсію. Підстава: заява Ніни Магур від 15 вересня», — йшлося в розпорядженні тодішнього очільника Хмельницької ОДА Сергія Гамалія.
Тож суд першої інстанції визнав Ніну Іванівну винною, призначивши штраф – 68 тисяч гривень. Як йдеться у вироку, на думку суду, така міра покарання є справедливою, необхідною і достатньою для виправлення та запобігання вчинення нею нових злочинів та сприятиме позитивному впливу на інших осіб.
Вирок не набрав законної сили, адже Хмельницька обласна прокуратура не погодилася із ним та подала апеляцію.