На Хмельниччину завітали представники Управління Верховного Комісара ООН

Днями на Хмельниччину вкотре завітали представники Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН): Федеріко Серсале — голова Саб-офісу УВКБ ООН, Зеру Мару — офіцер програмного відділу УВКБ ООН, Сандра Сиферт Строем — радник з питань захисту УВКБ ООН та Катерина Савицька — голова Польового офісу УВКБ ООН (м.Чернівці).

Зустрівся з поважними гостями начальник Хмельницької ОВА Cергій Тюрін та керівники окремих структурних підрозділів.

Починаючи з 2014 року УВКБ ООН в Україні опікується питаннями захисту та допомоги внутрішньо переміщеним особам. Тож іноземна делегація відвідала нашу область, аби обговорити поточні соціальні проєкти для підтримки внутрішньо переміщених осіб в 2024 році та пріоритетні напрямки подальшої співпраці.

Розпочинаючи спілкування, Сергій Тюрін розповів, що наразі у громадах області на постійній основі проживають понад 72 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Серед них 623 багатодітні сім’ї, в яких виховується 2163 дітей. Функціонує 51 місце тимчасового проживання, в яких знайшли прихисток 2 188 внутрішньо переміщених осіб. Так, протягом минулого року переселенці отримували різноманітні види підтримки: юридичну допомогу, грошову підтримку, психологічну допомогу. Діє в області і низка поточних проєктів, одним із ключових напрямків діяльності яких є підтримка органів місцевого самоврядування, відповідальних за соціальний захист населення, включаючи надання соціальних та інших послуг ВПО.

Серед основних проектів, які реалізуються в області за підтримки міжнародних партнерів, очільник області назвав благодійний фонд «Право на захист», який надає грошову та юридичну допомогу, надає консультації за програмою «єВідновлення». Благодійний фонд «Стабілізейшн суппорт сервісез» у 2024 році продовжує роботу над проектом «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб». Партнерська організація «Рокада» відкрила 5 дитячих просторів, реалізувала 11 проектів підтримки громад за ініціативи ВПО та передала ноутбуки структурним підрозділам соціального захисту населення.

Крім того, 26 тисяч переселенців отримали непродовольчі товари, а для підтримки інфраструктури області було передано 5 генераторів. Дев’ять колективних шелтерів отримали допомогу у вигляді ремонту від партнера УВКБ ООН «Меdаіr». Також УВКБ ООН підтримувало домогосподарства, які постраждали від обстрілів, забезпечуючи їх ремонтом та надавали грошову допомогу на оренду житла.

Поряд з цим, відмітив начальник ОВА, пріоритетами співпраці залишається здійснення всіх можливих заходів для вирішення проблем та мінімізації негативних наслідків внутрішнього переміщення. Зокрема, це реалізація житлових прав ВПО (ремонт, реконструкція приміщень в яких зможуть проживати ВПО), придбання побутової техніки та меблів, забезпечення належних умов у місцях тимчасового проживання, надання юридичної та психологічної допомоги, гуманітарної підтримки, а також сприяння працевлаштуванню та інтеграції переселенців у громади.

Відтак, учасники зустрічі обговорили актуальні питання гуманітарної підтримки, аби розуміти потреби регіону та виклики, пов’язані з війною. На завершення представники ОВА вкотре подякували міжнародній організації за допомогу та висловили сподівання на продовження плідної співпраці.

На Хмельниччину завітали представники Управління Верховного Комісара ООН

«Від імені усіх жителів нашої громади висловлюю вам щиру вдячність за підтримку України в дуже важкий для нас час — в час віроломної і підступної агресії росії проти нашого народу. Ваша підтримка зміцнює віру в нашу перемогу», — сказав начальник ОВА Сергій Тюрін.

Джерело