На Хмельниччині полісменка прийшла до дітей, які стали свідками домашнього насильства

Діти, які стали свідками домашнього насилля, потребують уваги і проведення додаткової профілактичної роботи. Вони чують лайки і погрози, можуть згадувати час від часу неприємну ситуацію.

Днями інспектор сектору ювенальної превенції у Хмельницькій області відвідала родину, де неодноразово відбувалось домашнє насильство, при якому діти були присутні. Аби їх підтримати, передала дітям м’які іграшки.

«Бабусині зайці» знайшли своїх власників і тепер будуть «охороняти» їх від негативу і проявів будь-якого насилля. Діти із задоволенням прийняли нових друзів та подякували бабусям за подарунки.

Що відомо про проєкт «Бабусині зайці»

«Бабусині зайці» — іграшки, які поліцейські дарують дітям, що опинились у травматичних або стресових ситуаціях, щоб підтримати, заспокоїти та передати любов, тепло і увагу від бабусь. Цей проєкт допомагає правоохоронцям працювати з дітками, які пережили стресові ситуації чи стали свідками або жертвами домашнього насилля.

М’яких вуханів виготовляють слухачки Університету третього віку, який діє на базі Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування.

Якщо дитина стала свідком домашнього насильства

Важливо пам’ятати, що якщо дитина стала свідком домашнього насильства — вона автоматично стає постраждалою.

Проблема домашнього насильства — справжній виклик для правоохоронців. Адже часто вона ховається за зачиненими дверима і привітними посмішками.

На жаль, потерпілі можуть замовчувати образи, цькування чи побої, остерігаючись ще більшої агресії кривдника чи осуду суспільства. Проте, можна сказати, що зі змінами в законодавстві крига скресла — люди почали звертатись і отримувати необхідну допомогу.

Телефони «гарячих ліній», за якими можна отримати підтримку та пораду в разі виникнення такої проблеми:

  • 102 — Національна поліція;
  • 15–47 — Гаряча лінія протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;
  • 0-800-500-335 або 116 123 — Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства.