На Хмельниччині активна внутрішня та зовнішня міграція населення може призвести до погіршення епідситуації
Генеральний директор Хмельницького ОЦКПХ поінформував учасників засідання про готовність місцевих органів виконавчої влади до забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в літній період.
«Посадовець зазначив, що в умовах воєнних дій, через нестабільне постачання електроенергії та води, існує великий ризик поширення небезпечних захворювань, в тому числі кишкових. Саме тому органи місцевого самоврядування мають діяти превентивно та вжити всіх заходів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій такого характеру», — йдеться у дописі Хмельницької ОДА.
Необхідно працювати і по об’єктах, що мають важливе соціальне значення, і з населенням, котре має знати, як діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Крім того, Микола Габрикевич доповів присутнім про заходи зі стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій у Хмельницькій області. Повідомив, зокрема, що активна внутрішня та зовнішня міграція населення, у зв’язку з воєнними діями, призвела до посилення ризику виникнення захворювань та поширення вакцинокерованих інфекційних хвороб. Варто згадати, зокрема, про збільшення кількості випадків захворювання на кашлюк, що стало наслідком недостатньої вакцинації дітей проти цього захворювання.
«На жаль, показники охоплення плановими щепленнями, відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, є недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя області. Проте минулорічна «наздоганяюча» кампанія з вакцинації проти кору довела, що виправити ситуацію можна. Тоді, завдяки активній комунікаційній роботі з батьками та залучення ЗМІ й соцмереж, вдалося досягти понад 90 % охоплення щепленнями підлягаючого контингенту». — йшлося під час зустрічі.
Тому влада на місцях спільно з медичною спільнотою та соціальним партнерами мають розробляти та втілювати ефективні механізми покращення охоплення вакцинацією як дитячого, так і дорослого населення, відповідно до національного Календаря профілактичних щеплень в Україні. Адже протягом попередніх років показники імунізації дорослих проти правцю та дифтерії становили не більше, а деколи, й менше 50 %. А в умовах війни — ймовірних поранень та травм, в тому числі — серед військових, ризик захворювання на правець зростає.
Крім того, під час чергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС розглянули питання протипожежного захисту під час відпочинку дітей у дитячих оздоровчих закладах та підготовки закладів освіти до 2024–2025 н.р., а також про стан утримання джерел протипожежного водопостачання та ін.
За результатами засідання було ухвалене відповідне рішення.
Джерело: denzadnem.com.ua