Квіз до річниці жіночого руху в Україні організували в Хмельницькому

Джерело: times.km.ua

У Хмельницькому відбувся квіз, присвячений 140-річчю українського жіночого руху, організований ГО «Жіночий хаб».

 

Захід залучив близько 30 учасників та учасниць — учнів старших класів та студенток Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Учасники об’єдналися в команди і змагалися між собою, відповідаючи на питання, пов’язані з історією жіночого руху в Україні, відомими жіночими постатями, а також сучасними питаннями рівності та прав жінок. Квіз став не лише пізнавальним, але й цікавим форматом для учасників, що дало змогу взаємодіяти в команді, а також розвивати критичне мислення й співпрацю. Організатори наголошують, що звичайні лекції часто не викликають у молоді такого зацікавлення, як інтерактивні заходи. Квіз став тим самим форматом, який захопив усіх.

 

 «Молодь часто не сприймає традиційні лекції, але інтерактивні ігри та вікторини виявляються набагато ефективнішими. Це не тільки заохочує до вивчення теми, але й дозволяє активніше долучатися до обговорень», – зазначила голова ГО «Жіночий хаб» Катерина Гідзула.

 

За її словами, квіз став важливим елементом для підвищення обізнаності серед молоді щодо значення жіночого руху в Україні. Організатори спиралися на досвід попередніх ініціатив і розробляли питання, які можуть бути цікавими й зрозумілими для учнів. Всі питання на квізі були розроблені громадськими активістами та педагогами, і включали широкий спектр тем — від історії жіночого руху до сучасних соціальних процесів та досягнень в галузі прав жінок в Україні.

Пані Галина Хруленко, вчителька історії, правознавства та громадянської освіти, одна з розробниць питань вікторини, зазначила, що сучасні учні мають менше стереотипів щодо фемінізму і гендерної рівності, ніж старше покоління.

«Молодь часто сприймає питання рівності прав як щось зрозуміле й  розуміє фемінізм як рух за рівність прав, а не як боротьбу проти чоловіків. Цей квіз допомагає розвіяти стереотипи і дає можливість відкрито поговорити про важливі для нашого суспільства теми», – відзначає освітянка.

Вікторія Пархомець, координатора проектів організації та ведуча квізу, зазначила, що основною метою заходу було формування у молоді розуміння важливості гендерної рівності та прав жінок.

«140 років тому в Україні почалася активна боротьба жінок за свої права, в тому числі за право голосу, доступ до освіти та рівних можливостей на ринку праці. Того часу жіночий рух став важливою частиною соціального й політичного життя країни, виступаючи за рівність у всіх сферах. Від того часу українки досягли значного прогресу у сфері прав людини,–  говорить вона та додає, – Однак сучасний стан гендерної рівності в Україні все ще залишається непростим. Проблеми насильства над жінками, нерівна оплата праці, дискримінація на робочому місці та недостатнє представництво жінок у політиці — це лише кілька важливих питань, які потребують вирішення».

Проводячи квіз, організатори прагнули донести до молоді, що боротьба за рівні права ще не завершена, і навіть у наш час існують серйозні виклики, що стоять перед жінками.

 

Під час квізу учасники активно обговорювали, що сучасний фемінізм — це не виключно про жінок, а й про всіх, хто виступає за рівність прав і можливостей, незалежно від статі.

«Зараз важливо не лише повідомляти молоді про історію боротьби за права жінок, а й активізувати дискусії, які стосуються рівності в сучасному суспільстві. Це допоможе створити середовище, де кожна людина незалежно від статі зможе реалізувати свої потенціали на рівних умовах», — підкреслила Катерина Гідзула.

І хоча перемогу у вікторині здобула команда Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії «Жіноче лобі», та виграли від отриманих знань всі учасники та учасниці.

 

Квіз організований ГО «Жіночий хаб» за підтримки Українського Жіночого Фонду в рамках проєкту «Жінки, мир, безпека: місцеві потреби – місцеві рішення».