Керівника окружної прокуратури на Хмельниччині підозрюють у незаконному отриманні інвалідності

У ході службового розслідування щодо правомірності отримання інвалідності прокурорами Хмельницької області керівнику однієї з окружних прокуратур оголосили підозру у шахрайстві, що призвело до незаконного отримання групи інвалідності та заволодіння понад мільйона гривень пенсійних виплат.

Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит, поданий до Офісу Генерального прокурора журналістами Суспільного.

Підозру керівнику окружної прокуратури (якої саме – не вказано) повідомили за частиною 5 статті 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

За даними слідства, підозрюваний незаконно отримав статус особи з інвалідністю II групи, в результаті чого шахрайським шляхом заволодів понад одним мільйоном гривень пенсійних виплат, – йдеться у відповіді на запит.

Підозрюваному керівнику окружної прокуратури обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Слідчий суддя розглядає клопотання сторони обвинувачення про відсторонення його від займаної посади.

Також у відповіді на запит йдеться про те, що Генеральний прокурор від початку службового розслідування не видавав накази про відсторонення від посади прокурорів Хмельницької обласної прокуратури.

Передісторія

  • 16 жовтня 2024 року редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що близько пів сотні прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні Тетяна Крупа та її син Олександр Крупа, який очолював на той час Головне управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області.
  • У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності прокурорами Хмельницької обласної прокуратури Генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування.
  • У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, що перевірки прокурорів відбувалися не лише у Хмельницькій області, а й по всій Україні.
  • Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник відреагував на поширення інформації про отримання груп інвалідності 48 прокурорами регіону.
  • 17 жовтня наказом генерального прокурора Олексія Олійника звільнили з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням.
  • Станом на 20 жовтня 2024 року, за інформацією Офісу генпрокурора, встановили, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність. 80% з них, 50 осіб, отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення.



Джерело: podillyanews.com