«Кока-кола з крану»: що про це говорять у водоканалі Хмельницького
Фахівці МКП «Хмельницькводоканал», що в місті Хмельницькому, на своїй сторінці у фейсбуці розповідають, як начиталися коментарів під одним з останніх дописів.
«Про вапно, іржу, сміття у воді,погану воду, ба, навіть відшукали коментар «а ось раніше було краще!!!» Цього тижня зробимо серію публікацій, де розкажемо і пояснимо про явища, які вам (і нам) можуть не подобатися. Сьогодні про іржу, якщо по-народному, то «кока-кола з крану»… Після аварій на водогонах, водопровід заповнюють водою. За рахунок тиску (коли в трубі води не було, і тут ми починаємо її запускати), зі стінок водопроводу може змиватися іржа (правильно то називати гідроксид заліза, який утворюється при контакті заліза з повітрям у водному середовищі)», — йдеться у дописі водоканалу.
Іржа (тобто гідроксид заліза) майже не засвоюється організмом. Щоб отруїтися — треба з’їсти орієнтовно пів кілограма іржі.
Через шкіру гідроксид заліза теж не всмоктується. А от викликати подразнення чутливої шкіри може.
«Колись в майбутньому ржавої води не буде зовсім, адже зараз встановлюють лише сучасні поліетиленові труби, які не бояться корозії. Таких проблем просто не буде існувати. Але (поки що) після аварійних ситуацій таке короткочасне явище дійсно можливе», — додають у МКП «Хмельницькводоканал».
Джерело: denzadnem.com.ua