Майже половину електроенергії, яка призначена місту на Хмельниччині, споживають бойлери
За приблизними підрахунками, в Кам’янці-Подільському Хмельницької області налічується близько 38 000 бойлерів. Якщо врахувати, що на роботу одного бойлера втрачається 2 тисяч КВт, то всі разом вони споживають 7,5 мВт електроенергії.
«Зважаючи на те, що на потреби всього міста витрачається близько 20 МВт електричної енергії, практично половина йде саме на роботу бойлерів. Розвантажити енергосистему, що потерпає від дефіциту та ворожих атак, може централізоване гаряче водопостачання. Завдяки роботі когенераційних установок, які за ініціативи міського голови і депутатського корпусу вдалося отримати від партнерів з USAID, гаряча вода постачатиметься впродовж всього року», — зазначає КП «Міськтепловоденергія».
Більше того, не залежить від відключень електроенергії та забезпечується цілодобово, навіть тоді, коли світло є по декілька годин на день.
КП «Міськтепловоденергія» має більше 12 тисяч абонентів централізованого гарячого водопостачання. До того ж, їхня кількість наразі збільшується, адже користування централізованим гарячим водопостачанням наразі відновлюють гуртожитки двох найбільших університетів. Якщо всі кам’янчани, які мають гарячу воду, відключать свої бойлери, енергосистема заощадить близько 2,5 МВт електроенергії і надасть значну підтримку стабільності енергосистеми України.
Більше того, зекономити таким чином вдасться і на вартості гарячої води.
КП «Міськтепловоденергія» порахувало ціну гарячої води з централізованих мереж та підігрітої бойлером.
Для підігріву 1 кубометру води бойлер споживає 57 кВт·год. електроенергії. Після того, як вартість електропостачання підвищили до 4,32 грн/кВт·год., вода із бойлера обходиться споживачам у 246,24 грн (плюс 17,89 грн за холодну воду). Куб гарячої води з централізованої мережі коштує 95,32 грн (88,38 грн без рушникосушника). Різниця виходить чимала — в 2,5 рази!
«Тож, замість нарікати на графіки розподілу електроенергії, можемо зробити власний внесок для зменшення її дефіциту. Просто вимикайте свій бойлер з розетки і користуйтеся гарячою водою з централізованих мереж. Бо ж значно комфортніше мати гарячу воду цілодобово, аніж чекати, доки вона з’явиться разом зі світлом», — зазначили на підприємстві.
Фото ілюстративне
Джерело: denzadnem.com.ua