19-річний водій, який збив на смерть мотоцикліста на Шепетівщині, отримав вирок

19-річний водій, який збив на смерть мотоцикліста на Шепетівщині, отримав вирок

Джерело: ye.ua

Сторона потерпілих просила призначити йому найсуворіше покарання.

Суд виніс вирок 19-річному водію, який збив на смерть свого ровесника на мотоциклі. Він відбуватиме 5 років у в’язниці, повідомили у Хмельницькому апеляційному суді.

Згідно з матеріалами справи, смертельна аварія сталася у червні 2023 року у місті Полонне. Хлопець, який був за кермом автомобіля «Ford Fusion», перед поворотом ліворуч не переконався, це буде безпечно і не надав перевагу в русі зустрічному мотоциклу «Honda SRF 250R». Внаслідок цього відбулося зіткнення. 19-річний мотоцикліст отримав тяжкі травми, від яких помер у лікарні.

Під час судового розгляду справи обвинувачений визнав вину частково. Сказав, що бачив мотоцикл, але думав, що встигне закінчити маневр повороту. Відчувши удар, зупинився й вийшов з автомобіля та підтримував потерпілого, поки не приїхав його батько.

За словами батька загиблого, син мав посвідчення водія категорії «Б» й навички водіння на усіх видах транспорту. Того дня він купив мотоцикл у свого товариша і якраз переганяв його додому, був без шолома.

Суд визнав, що вина водія у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України, доведена повністю. Враховано й, що обвинувачений молодого віку, має позитивні характеристики, уперше вчинив злочин, частково відшкодував заподіяну шкоду, а також позицію потерпілих, які просили призначити йому найсуворіше покарання.

Хлопця засудили до п’яти років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки. На користь матері загиблого – стягнув з нього 396 810 гривень моральної шкоди.

Варто зазначити, що вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Website information support by poshuk.info. Created and Supporting by Gramatorik