Старости Шепетівського району пройшли навчання щодо роботи з ветеранами
Протягом двох днів на Шепетівщині відбулося спеціалізоване навчання для старост сіл, організоване громадськими організаціями «Простір можливостей» з Києва та «Захист – об’єднання волонтерів» з Хмельницького. Програма навчання включала обговорення стану ветеранських політик в Україні та особливостей роботи з ветеранами та членами їхніх родин.
Одним з ключових елементів заходу став блок про ветеранські політики, який проводила ексміністерка у справах ветеранів Оксана Коляда. Вона наголосила на важливості цілеспрямованої роботи з представниками місцевих громад, які часто першими, ще до родин, зустрічають ветеранів після повернення.
«Люди знають своїх ветеранів в обличчя, на ім’я та по-батькові, слідкували за їх становленням та навчанням в родинах та громадах. Це ті люди, які називають точне число мобілізованих, звільнених зі служби, зниклих безвісти та полонених, точну кількість та склад родин загиблих. Все дуже предметно», – зазначила Оксана Коляда.
Також на тренінгу розглядали питання вшанування ветеранів.
«Для когось ветеранська політика все ще про патерналізм, а програми поваги, подяки та пошани виключно про поховання. Цю ситуацію потрібно змінювати. На всіх рівнях – державному, регіональному, на рівні громад та окремих населених пунктів», – підкреслила Коляда.
Учасники навчання, серед яких було майже 70 старост Шепетівського району, ознайомилися з функціонуванням ветеранських просторів та послугами для ветеранів, щоб покращити свою роботу на місцях. Голова громадської організації «Захист – об’єднання волонтерів» Катерина Луцик, ветеранка, зазначила:
«Невеликі громади та села стануть першими, хто стикнеться з великою хвилею демобілізованих осіб, ветеранів після перемоги України. Тому важливо вже зараз готуватися, аби забезпечити належну підтримку та послуги нашим ветеранам на місцях».
Психологиня Марина Лукашук звернула увагу на особливості комунікації з ветеранами, які потребують індивідуального підходу:
«Ветерани мають унікальний життєвий досвід, і це обов’язково потрібно враховувати у спілкуванні з ними. Варто знати, як правильно підходити до цієї аудиторії, щоб підтримати їх належним чином».
Захід допоміг сформувати спільноту старост готових розвивати сервіси для ветеранів і їхніх родин, забезпечуючи компетентний підхід до роботи з демобілізованими військовими, що є критично важливим для підготовки до повернення великої хвилі захисників у громади.
Попереду ще одна група старост і, в результаті, всі старости Шепетівського району пройдуть тренінг. Далі команда громадських організацій планує продовжувати співпрацю з питань впровадження фахівців супроводу демобілізованих осіб та ветеранів, та створення місцевих ветеранських програм.
Джерело: podillyanews.com